PRACOVNÉ ODEVY ZIGO, s.r.o., Na stanicu 16, 010 09 Žilina -Bytčica | Otváracie hodiny predajne: Po - Pi: 7 - 16 hod , So: 8 - 13 hod | Telefon: +421 905 933 612 | E-mail: eshop@zigo1.sk | technická podpora a pripomienky E-mail: net@zigo1.sk

Kategórie

Načítať košík

dlhy_banner_ztp_copy.jpg

Ste firma, ktorá zamestnáva 20 a viac zamestnancov?

Ak áno, tak podľa zákona o službách zamestnanosti 5/2004 Z. z. (§ 63, ods.1, písm. d) Vám plynie povinnosť zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím v počte 3,2 % z celkové počtu zamestnancov.

 

V prípade, že túto podmienku z rôznych príčin nespĺňate, máte dve možnosti:

1. Odvádzať odvody za nesplnenie tohto podielu príslušnému Úradu práce vo výške 0,8-násobku celkovej ceny práce za každú chýbajúcu zdravotne postihnutú osobu. Na rok 2017 je to 1078 € za každého chýbajúceho zamestnanca so ZPS. Túto sumu si vypočítavate vo výkaze raz do roka a predkladáte ju vždy do 31. marca nasledujúceho kalendárneho roka.

2. Plniť povinný podiel zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím náhradným plnením, t. j. zadať zákazku chránenej dielni vo výške 958 € za každého chýbajúceho zamestnanca so ZPS.

Náhradné plnenie

V prípade, že sa rozhodnete pre druhú výhodnejšiu možnosť, nielenže ušetríte 120 € za každého zdravotne postihnutého občana, ktorý Vám chýba do povinného odvodu, ale zároveň získate aj tovar, ktorý využijete. Potvrdenie (link) o zrealizovanej objednávke, ktoré vám vystavíme po úhrade faktúry, spolu s fotokópiou faktúry a dokladu o jej úhrade priložíte k výkazu za rok 2017. Na základe toho máte nárok na odpočítanie si sumy zrealizovanej objednávky od vykázaného odvodu za nesplnenie povinného podielu zamestnancov so zdravotným postihnutím.

Čo to znamená pre Vás?

- ušetríme vám peniaze, aby ste nemuseli platiť odvody
- získate tovar, ktorý využijete
- podporíte zamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím
- podporíte slovenskú výrobu (produkciu)
Náhradné plnenie

Náhradným plnením nielenže ušetríte svoje financie ale zároveň získate za ne tovar, ktorý naozaj využijete.
Ako náhradné plnenie môžete využiť portfólio našich výrobkov Zigo, ktoré šijú naše krajčírky. Radi však vyhovieme aj vašim individuálnym potrebám a ušijeme všetko to, v čom sa budete cítiť dobre.

 

Tešíme sa na spoluprácu!

 

 

Dôležité odkazy, kde sa dočítate viac k problematike chránenej dielne:

  • Naše potvrdenie o chránenej dielni z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny - TU 

  • Čo je to chránená dielňa - TU
 
  • Povinnosti zamestnávateľov a informácie k náhradnému plneniu - TU
  • Výňatok zo zákona o službách zamestnanosti 5/2004 Z. z. (§ 63-65) - TU
 

Viac informácií Vám poskytne

Mgr. Júlia Balážová

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+421 917 969 079