PRACOVNÉ ODEVY ZIGO, s.r.o., Na stanicu 16, 010 09 Žilina - Bytčica | Otváracie hodiny predajne Bytčica: Po - Pi 7.00 - 15.30 Telefón: +421 917 221 125 | Otváracie hodiny predajne centrum: Po - Pi 8:00 - 16:30, Obedná prestávka 12:00 - 12:30 So: 9:00 - 12:00 Telefón: +421 918 678 636| E-mail: eshop@zigo1.sk |

Kategórie

Načítať košík

Pracovné odevy

Kompletný sprievodca výberom pracovného oblečenia

Pracovné odevy majú v každom odvetví prvoradý význam. Na začiatok je dôležité, aby ste seba alebo svojich zamestnancov obliekli do pracovného oblečenia, ktoré bude vizuálne príťažlivé a v neposlednom rade vytvorí skvelý dojem. Zamestnanci, ktorí pracujú v extrémnych prostrediach, obsluhujúci ťažké stroje alebo manipulujú s nebezpečnými látkami musia byť vybavení správnym pracovným odevom, ktorý ich na pracovisku udrží v teple, pohodlí a v bezpečí. Výber pracovného oblečenia preto nie je úlohou, ktorú by ste mali brať na ľahkú váhu, pretože od toho môže závisieť vaše blaho alebo blaho vašich zamestnanov. Týmto sprievodcom by sme vám radi načrtli faktory, ktoré musíte zvážiť pri výbere pracovného oblečenia a nájsť to, čo potrebujete. Ponúkame vám široké spektrum pracovných odevov pre každé pracovné odvetvie i voľný čas.

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť by mala byť vašou prioritou pri nákupe pracovného oblečenia. Každé pracovisko predstavuje špecifické nebezpečenstvá a pracovné podmienky, ktoré môžu priamo alebo nepriamo ohroziť život a bezpečnosť každého jedného pracovníka. Preto by ste mali byť vedomí týchto nebezpečenstiev, aby ste sa zamerali na bezpečnosť prostredníctvom pracovného odevu, ktorý si vyberiete. Napríklad, ak pracujete s ťažkými strojmi, váš pracovný odev by mal byť vyrobený z látky odolnej voči opotrebovaniu, aby sa materiál nevyvliekal a tak sa vyhnete zachyteniu strojmi. Riešením môže byť aj naša vlastná kolekcia pracovných odevov ZIGO STRETCH, ktorá je vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov ako je LUCAS a TIGER STRETCH.

Nehorľavé (FR) pracovné oblečenie je vhodné, ak ste na pracovisku vystavení nebezpečenstvu požiaru, ako sú horľavé chemikálie či elektrina. Aby ste maximalizovali svoju bezpečnosť s oblečením FR, uistite sa, že máte pod oblečením odevy, ktoré odvádzajú vlhkosť a spomaľujú horenie. Vyhýbajte sa látkam ako bavlna, nylon, polyester, spandex a acetát.

Venovanie pozornosti rizikám spojeným s vašou prácou a pracoviskom je kľúčom k nájdeniu správneho pracovného odevu, ktorý zaistí vašu bezpečnosť. Korozívne chemikálie, olejové škvrny, vysoké teploty a ďalšie bezpečnostné riziká, pred ktorými by vás mal váš pracovný odev chrániť. Pokiaľ ide o robotnícke práce, ktoré zahŕňajú aj manuálne a fyzické práce, nosenie vhodného pracovného oblečenia zaistí vašu bezpečnosť, pohodlie a pohodu. Pracovné oblečenie je nevyhnutné pre efektívnosť práce a na dosiahnutie spokojnosti s prácou.

Strih

Výber akéhokoľvek strihu je prioritou číslo jedna, aké pracovné oblečenie je pre vás to najlepšie. Pracovať každý deň v niečom, čo vám nesedí - buď je to príliš veľké alebo naopak príliš malé, je nielen nepríjemné, ale môže to mať vplyv aj na vašu schopnosť pracovať. Dôležité je to, ako sa v pracovnom odeve cítite. Pre väčšie pohodlie potrebujú ženy iný strih, ktorý vyhovuje ich postave a potrebám. Koniec koncov, takto nepadnúce pracovné odevy budú vyzerať nielen neprofesionálne, nepohodlne ale čo je najdôležitejšie, nebudú si môcť dovoliť takú úroveň ochrany ako by potrebovali. Výberom dobre padnúceho pracovného oblečenia môžete zvýrazniť svoju postavu a vylepšiť svoj vzhľad, ale majte na pamäti, že vaše pohodlie je nevyhnutné.

Pracovné prostredie

Pracovné prostredie je opäť veľmi dôležité, pokiaľ ide o výber druhu pracovného oblečenia. Tí, ktorí trávia veľa pracovného času vonku , môžu potrebovať dodatočnú ochranu pred teplým ale i chladným počasím, preto fleece a zateplené bundy môžu byť ideálnym riešením v chladnom prostredí a naopak v letných dňoch kraťasy a tričká s krátkym rukávom. Nepriedušné odevy v letných dňoch môžu spôsobovať nepohodlie pri vykonávaní práce. Správny výber pracovného oblečenia zaistí riešenie v takomto prostredí. Napríklad, ak práca vyžaduje, aby pracovníci pracovali pri vysokých teplotách, vyberte pracovné odevy s vetracími otvormi. Takéto vetracie otvory sú navrhnuté tak, aby poskytovali priedušnosť a maximálnu ochranu.

Trvácnosť pracovných odevov

Očakáva sa, že pracovný odev vydrží niekoľko rokov. Životnosť, ktorú potrebujete od svojich odevov bude určovať, z čoho sú vyrobené a aké techniky sa použijú pri ich výrobe.

Výber tkaniny pri výrobe pracovných odevov

Po dôkladnom zvážení všetkých vyššie udevedných bodov sa teraz môžete rozhodnúť, z akých materiálov chcete pracovné oblečenie. Ťažšie odolnejšie tkaniny a zateplené vrstvené oblečenie sú ideálne pre vonkajšie pracovné prostredie, zatiaľ čo tričká môžu byť vyrobené z ľahších (cenovo dostupnejších) materiálov.

Množstvo pracovného oblečenia

Ďalším kľúčovým faktorom pri výbere pracovného oblečenia je množstvo položiek, ktoré budete potrebovať. Ak máte vo firme veľkú pracovnú silu, pravdepodobne budete môcť využiť množstevné zľavy, ktoré ponúkame. Pred zadaním objednávky si presne zistite, koľko kusov z každého kusu pracovného oblečenia potrebujete a samozrejme v akých veľkostiach.

Dokonalou súčasťou vášho pracovného oblečenia, ktorá vás odlíši od ostatných je aplikácia firemného loga, s ktorou vám radi poradíme.

V naše ponuke pracovných odevov nájdete značky ako CXS, CRV, Ardon, Delta+, Bennon, Malfini, Portwest a pod.

 

Zoradiť podľa
Výsledok 1 - 60 z 2752
Strana 1 z 46
                                                       
 
 
 
 
Strana 1 z 46