PRACOVNÉ ODEVY ZIGO, s.r.o., Na stanicu 16, 010 09 Žilina - Bytčica | Otváracie hodiny predajne Bytčica: Po - Pi 7.00 - 15.30 Telefón: +421 917 221 125 | Otváracie hodiny predajne centrum: Po - Pi 8:00 - 16:30, Obedná prestávka 12:00 - 12:30 So: 9:00 - 12:00 Telefón: +421 918 678 636| E-mail: eshop@zigo1.sk |

Kategórie

Načítať košík

Pracovné rukavice

Pracovné rukavice sú nevyhnutnou súčasťou bezpečnostného vybavenia každého pracovníka. Bez ohľadu na to, akú prácu vykonávate, každá práca si zaslúži pár kvalitných pracovných rukavíc. Najdôležitejšie zo všetkého je pochopiť potenciálne nebezpečenstvá, ktorým budete čeliť každý jeden deň na pracovisku. Pre zamestnávateľa je i úlohou poskytnúť svojim zamestnancom vhodné ochranné prostriedky pre danú prácu.V dnešnej dobe je výber pracovných rukavíc takmer nekonečný. Rôzne strihy, materiály, farebné kombinácie, veľkosti či dĺžky oslocvia široké spektrum ľudí, ktorí si potrebujú vybrať tie najvhodnejšie pracovné rukavice.

Ako nájsť tie správne pracovné rukavice pre vašu prácu?

Pracovné rukavice môžu znížiť pravdepodobnosť zranenia rúk na pracovisku až o 70%, čo však závisí od výberu správneho druhu rukavíc. Musíte si nájsť typ rukavíc, ktorý bude vyhovovať potrebám vášho pracoviska a bude pohodlný na nosenie. Prvým krokom k nájdeniu pracovných rukavíc je správny výber materiálu. V závislosti od vašej práce budete potrebovať rôzne typy materiálov na prispôsobenie sa rôznym úlohám. Výber rukavíc by mal byt založený na type a povahe prítomných nebezpečenstiev, vrátane chemikálí, teplotných extrémov a fyzikálnych alebo biologických nebezpečenstiev. Ochranné rukavice by mali priliehať, ale nemali by byť príliš tesné. Ak sú príliš voľné, neposkytnú vám potrebnú ochranu. Ak sú naopak príliš tesné, budú nepohodlné a mohli by dokonca spôsobiť únavu rúk a obmedziť tak obratnosť. Aby vám rukavice správne padli, zistíte to tak, že si zmeráte obvod dominantnej ruky okolo dlane.

Obvod dlane:

170 až 190 mm → veľkosť 6 → XS

190 až 200 mm → veľkosť 7 → S

200 až 220 mm → veľkosť 8 → M

220 až 240 mm → veľkosť 9 → L

240 až 260 mm → veľkosť 10 → XL

260 až 280 mm → veľkosť 11 → XXL

280 až 300 mm → veľkosť 12 → XXXL

Ochranné rukavice by mali byť vyrobené z odolného materiálu, ktorý odolá špecifickým rizikám súvisiacim s prácou. Napríklad pri práci s ostrými nástrojmi budete potrebovať rukavice vyrobené z materiálu odolného voči prerezaniu. Ak si vyberáte rukavice proti chemikáliam, vyberajte podľa typu látky, s ktorou pracujete. Pri práci s drevom, v stavebníctve, na záhrade či pri iných manuálnych prácach, pri ktorých používate elektrické náradie oceníte pracovné rukavice, ktoré sú odolné voči nárazom. Pracovné rukavice proti nárazom pomáhajú absorbovať otrasy spôsobené silným úderom alebo pri vibráciach z elektricého náradia a tak ochránia vaše ruky pred odieraním a pľuzgiermi.

Voda a chemikálie

Prace ako záhradníctvo, inštalatérstvo, tesárstvo, maliarské práce a rôzne iné práce, pri ktorých prichádzate do styku s vodou alebo chemikáliami si budú vyžadovať rukavice odolné voči tekutinám. Pri týchto prácach je nutné nájsť pracovné rukavice, ktoré sú vodotesné, no stále umožňujú kvalitný rozsah pohybu ruky. Ak chcete dosiahnúť maximálnu odolnosť, hľadajte materiály, ktoré vôbec neprepúšťajú vodu - často sú to rukavice potiahnuté gumou na vonkajšej strane alebo sú vyrobené z nepremokavého materiálu. 

Teplo a chlad

Zváranie, práca s kovmi, alebo práce ako je odŕňanie snehu či práca v chladnom počasí si vyžadujú rukavice, ktoré vám poskytnú ochranu pred teplom alebo chladom. Tepelne odolné pracovné rukavice sú vyrobné z odolného, ohňovzdorného materiálu, ktorý ochráni vaše ruky pred iskrami a popálením. Mnohé rukavice, ktoré sa využívajú v priemysle, kde je vysoké riziko popálenia obsahujú  aj spomaľovač horenia, aby sa znížila možnosť vznietenia rukavíc. Chladu odolné rukavice sú podšité materiálom, ktorý poskytuje izoláciu vašim rukám a zachytáva teplo vo vnútri rukavíc.

Elektrina

Akákoľvek práca, ktorá zahŕňa prácu s elektrickou energiou vám môže spôsobiť úraz elektrickým prúdom. Ak vykonávate akúkoľvek prácu, pri ktorej je pravdepodobné, že sa nachádzate v blízkosti živých káblov, hľadajte materiál pracovných rukavíc ako je koža alebo guma. aby ste znížili riziko úrazu elektrickým prúdom. Vyhýbajte sa akémukoľvek druhu kovu a dvakrát skontrolujte materiály, aby ste sa uistili, že nič nie je vodivé.

Zoradiť podľa
Výsledok 1 - 60 z 1198
Strana 1 z 20
                                                       
 
 
 
 
Strana 1 z 20